Licencja na holowanie narciarza wodnego oraz innych obiektów pływających

O kursie:

Licencja na holowanie narciarza i innych obiektów pływających albo statków powietrznych to doskonała wodniacka rozrywka zarówno dla holujących jak i dla holowanych. Pamiętajmy że na wodzie najważniejsze jest bezpieczeństwo i aby bawić się bezpiecznie niezbędne jest odbycie profesjonalnego szkolenia. Żeby zdobyć uprawnienia do holowania wystarczy jeden dzień zajęć, gdzie jako posiadacze uprawnień do prowadzenia motorówki będziecie mogli skupić się nad zagadnieniami stricte związanymi z holowaniem.

Tak więc wyposażenie jednostki holującej, zasady komunikacji pomiędzy łodzią a holowanym, starty z wody i z pomostu, lądowania na plaży, pomoście i w wodzie, różne rodzaje sprzętu do holowania, to i jeszcze wiele, wiele więcej do opanowania na naszym szkoleniu.

Pamiętaj! Jesteśmy licencjonowaną szkołą Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego. Sporty wodne to nasze hobby i sami uwielbiamy uprawiać narciarstwo wodne, wakeboard, poszaleć na tube, albo na wakeskate, czy paralotni. Na naszych szkoleniach poznacie prawdziwych Riderów z zajawką  i będziecie mieli okazje poholować profesjonalistów a nie fantomasów na kółku. To samo tyczy się obiektów latających, współpracujemy z szkolą latania Arkadiusza Pomarańskiego i holujemy prawdziwych pilotów z uprawnieniami na profesjonalnym sprzęcie.

Licencja na holowanie statków powietrznych

 

Zarezerwuj online Zapisz się na szkolenie

 Najbliższe szkolenie:

Cena kursu:
  • 690 zł + 250* zł egzamin + 50* zł wydanie patentu  (licencja na holowanie narciarza)
  • 1550 zł +250* zł egzamin + 50* zł wydanie patentu  (licencja na holowanie statków powietrznych)

* Dla uczniów i studentów którzy nie ukończyli 26 roku życia na opłatę za patent i egzamin przysługuje 50% zniżki

licencja holowania narciarza

Wymagania formalne:
  • Ukończenie 18 rok życia.
  • Posiadanie patentu co najmniej sternika motorowodnego.
  • Zdanie egzaminu z wymaganej wiedzy i umiejętności.
Zapisz się na egzamin PZMiNW

uwaga przy zapisie na egzamin w Olejnicy, na mapce Polski wybieramy województwo Wielkopolskie!

 

licencja holowania narciarza

Program szkolenia – licencja na holowanie narciarza wodnego:

szkolenie na licencję holowania narciarza wodnego obejmuje teorię i szkolenie praktyczne zgodne z programem szkolenia.

  • Szkolenie teoretyczne: 2 godz.

– wiadomości o sprzęcie do holowania narciarza wodnego i innych nawodnych obiektów- pływających (koło, banan i inne),warunki bezpieczeństwa podczas holowania narciarza wodnego i innych nawodnych obiektów holowanych,- zasady porozumiewania się między jachtem holującym a narciarzem,- załoga jachtu holującego – sternik i obserwator.

  • Szkolenie praktyczne 2 godz.

Do szkolenia praktycznego dopuszcza się jedynie tych kandydatów którzy odbyli szkolenie teoretyczne.Składa się ono z następujących elementów:- przygotowanie miejsca startu,- przygotowanie sprzętu,- przygotowanie holu,- przygotowanie jachtu do holu,- start z wody,- start z pomostu,- holowanie narciarza na dwóch i jednej narcie,- holowanie po prostej i slalomem,- zakończenie holowania w wodzie i na brzegu,- holowanie innych obiektów nawodnych.

 licencja holowania narciarza

 

Na licencje holowanie statków powietrznych:

szkolenie na licencję holowania narciarza wodnego obejmuje teorię i szkolenie praktyczne zgodne z programem szkolenia.

  • Szkolenie teoretyczne:

1) wiadomości o holowanych za łodziami statkach powietrznych i sprzęcie do holowania;2) zjawiska fizyczne w lotach holowanych;3) organizacja lotów holowanych;4) warunki bezpieczeństwa podczas holowania statków powietrznych;5) przygotowanie miejsca startowego;6) przygotowanie jachtu holującego;7) przygotowanie liny i sprzętu holowanego;8) zasady porozumiewania się między holującym a użytkownikiem statku powietrznego;9) przepisy w zakresie holowania statków powietrznych.

  • Szkolenie praktyczne:

1) przygotowanie startu;2) podejmowanie statku powietrznego z wody;3) podejmowanie na pokład jachtu osoby holowanej;4) manewry jachtem holującym, w tym umożliwiające start, loty po prostej, zawracanie, wznoszenie, lot poziomy, zniżanie,wodowanie, lądowanie;5) zakończenie holowania. P8270090