SARDYNIA – KORSYKA 2015

| 0

MORSKI REJS SZKOLENIOWO STAŻOWY SARDYNIA – KORSYKA 9.05.2015-16.05.2015

Opis rejsu

Szkoleniowy rejs po Morzu Tyrreńskim to program skierowany do kandydatów na jachtowych sterników morskich i do osób, które chcą rozpocząć swą przygodę z żeglarstwem. W czasie rejsu doświadczeni skiperzy cały czas dzielą się posiadaną wiedzą z zakresu manewrowania jachtem pod żaglami, manewrowania jachtem na silniku, nawigacji, locji, meteorologii i ratownictwa. Praktyka zdobyta w rejsie szkoleniowym w połączeniu z organizowanym przez nas kursem stacjonarnym na stopień jachtowego sternika morskiego pozwoli na najlepsze przygotowanie do egzaminu a także do samodzielnego prowadzenia rejsu morskiego.

Jeżeli warunki pogodowe pozwolą to postaramy się spędzić w morzu ok. 100 godzin, z zastrzeżeniem, że realizacja tego planu zależy od sprzyjających warunków atmosferycznych. W trakcie rejsu będziemy się starali odwiedzić jak największą ilośc portów. Szkoleniowe manewry portowe są bardzo ważnym elementem praktyki żeglarskiej.

Morze Tyrreńskie – część Morza Śródziemnego, zawarta pomiędzy wyspami Korsyką, Sardynią i Sycylią a Półwyspem Apenińskim to bardzo atrakcyjny akwen do żeglugi.

Rejs zaczynamy z Portisco usytuowanego na północnym rejonie Sardynii.

Podczas rejsu do dyspozycji będą luksusowe jachty, powyżej 44 stóp. Przez 7 dni będą naszymi domami i jednocześnie środkiem lokomocji. Będziemy na nich żeglować, spać, jeść i gotować. Żeglując codziennie będziemy odkrywali nowe wyspy i porty. Planujemy rejs szkoleniowy flotylli Sharks złożonej z 3 jachtów. Razem będziemy odwiedzali te same porty.

Cena 380 Euro: czarter jachtu + realizacja programu szkolenia + opieka skippera

+ 80 Euro: zrzutka na kasę jachtową, paliwo, jedzenie, opłaty portowe itp. (w zależności od potrzeb i decyzji załogi)
+ ok. 14 Euro: sprzątanie końcowe (120 euro/jacht/ 8-9 osób)
+ 200 Euro: kaucja zwrotna, zwracana po zakończeniu rejsu *

*możliwość ubezpieczenia kaucji ok. 50 Euro/osoba ale wtedy kaucja nie podlega zwrotowi!

DOJAZD

Do Portisco na Sardynii musicie dostać się sami, ale pomagamy w zakupie najlepszych i najtańszych biletów lotniczych.

Przykładowe połączenia lotnicze na Sardynię:

 • EasyJet, www.easyjet.com
 • Ryanair , www.ryanair.com

TRASA REJSU

zawsze zależna jest od warunków atmosferycznych:)

przykładowe porty na naszej trasie:

 1. Portisco
 2. La Maddalena
 3. Bonifacio (Korsyka)
 4. Porto Massimo
 5. Poltu Qatu
  3
  Jachty pod Bonifacio

  CO ZABRAĆ W REJS:

  Niewiele. Każdy jacht jest wyposażony we wszelkiego typu sprzęt. Warto zabrać śpiwór lub poszewkę. Zalecane jest, aby rzeczy pakowane były w torby z materiału, a nie walizki, bowiem łatwiej będzie je schować na jachcie. Nie zapomnijcie o nieprzemakalnej kurtce, czapce i okularach słonecznych.

  CENA ZAWIERA:

  Zakwaterowanie – noclegi w kabinach jachtów – każdy ma do dyspozycji koję z materacem i kocem. Zalecamy jednak własny śpiwór lub pościel.
  Ubezpieczenie – NW,
  Kadra – wykwalifikowany skipper na każdym jachcie.
  Realizację rejsu i programu szkolenia – w zależności od warunków pogodowych.

  WYŻYWIENIE:

  Wyżywienie przygotowuje załoga pod opieką sternika-skippera z produktów zakupionych przez uczestników z kasy okrętowej. Na każdym jachcie jest segment kuchenny – kambuz wyposażony w piec gazowy, lodówkę, naczynia, garnki, patelnie itd.

  CZY ISTNIEJĄ JAKIEŚ UKRYTE WYDATKI?

  NIE! Gwarantujemy, że nie zostaniecie niemile zaskoczeni. Wszystkie ceny uzależnione są od typu jachtu i długości wynajmu. Niezależne od ilości osób w załodze. Ubezpieczenie jachtu i wszelkiego typu podatki są już wliczone w podane ceny. Dodatkowym kosztem jest jedynie płatna usługa sprzątania jachtu i jest ona obligatoryjna (ok. 14 Euro/osoba).

  KONTAKT – ZGŁOSZENIA

  Zachęcamy wszystkich do zapisywania się online przez nasz formularz zgłoszeniowy

  Aby zarezerwować miejsce na rejsie należy zapisać się przez nasz formularz zgłoszeniowy i wpłacić zaliczkę w wysokości 200 Euro (w PLN, przeliczone po kursie śrdenim NBP) tytułem „Rejs szkoleniowy Sardynia Korsyka” + imię i nazwisko na konto: Sharks Sp. z o.o.13 1020 5226 0000 6902 0295 5284

  Sharks Sp. z o.o. Centrum Sportów Wodnych,
  ul. Wrocławska 11, 55-095 Mirków,
  e-mail: biuro@sharks.pl, www.sharks.pl , tel. 691-659-086

  osoby prowadzące imprezę:

  Jacek Kałużyński tel. 666-049-489
  Grzegorz Jatczyszyn tel. 667-722-747

  4
  Przykładowa zabudowa jachtu Bavaria 46