Sharksowa Flotylla luksusowych jachtów o długości powyżej 43 ft

Opis imprezy

Specjalnie dla Was, przedstawiamy długo oczekiwaną ofertę rejsu flotyllą na jesień 2023 roku!

Zapraszamy wszystkich żądnych morskich przygód i dobrej zabawy na jesienny rejs po mitycznych wodach greckich…

Ze względu na zróżnicowane aspiracje stałych bywalców naszych rejsów tym razem możecie wybrać czy zostajecie na Zatoce Sarońskiej, czy chcecie pożeglować na Cyklady. Jeśli Posejdon będzie łaskaw mamy zamiar podzielić się na dwie mniejsze flotylle, które pożeglują w różnych kierunkach, tak żeby wspólnie spotkać się w ostatnią noc w Atenach i biesiadować wśród legend i bajd 🙂

Rejs zaczynamy i kończymy w marinie Alimou (Kalamaki) w Atenach. Z lotniska ateńskiego do mariny można dojechać autobusem X96. Koszt biletu to 5 euro, lub taxi 50-70 euro.

Zatoka Sarońska

Bardzo atrakcyjny akwen położony w pobliżu Aten. Jest osłonięty od silnych wiatrów, oferuje wspaniałe krajobrazy i urozmaiconą, bezpieczną żeglugę. Na szlaku żeglarskiej wędrówki znajdują się m.in. antyczne zabytki Epidavros, gwarne i kolorowe Poros, Hydra i piękna rybacka wioska Vathy.

Cyklady

Piękny archipelag otoczony kapryśnymi wodami. Akwen zdecydowanie trudniejszy od Zatoki Sarońskiej, ale równie urokliwy. Osoby chcące więcej pożeglować i sprawdzić się w warunkach half and half 🙂 nie zawiodą się obierając Cyklady za cel swojej podróży. Oczywiście warunki tutaj dyktuje Posejdon:)

Podczas rejsu do dyspozycji będą luksusowe jachty o długości powyżej 43 stóp. Zakwaterowanie w kajutach dwuosobowych. Nikt nie śpi w mesie , nie czarterujemy sztrucli 🙂

Jachty przez 7 dni będą naszymi domami i jednocześnie środkiem lokomocji. Będziemy na nich żeglować, spać, jeść i gotować. W trakcie rejsu każdego dnia będziemy odkrywali nowe wyspy i porty.

Planujemy rejs na 6-7 a nawet 8 jachtach flotylli Sharks.

Razem odwiedzimy te same porty, co wiąże się z masą imprez integracyjnych.

Jesteśmy na wakacjach więc śpimy w portach, ewentualnie w zatoczkach. W ciągu dnia pokonujemy ok. 15-45 NM (4-7 h żeglugi) w zależności od trasy i warunków atmosferycznych.

Reszta czasu pozostaje na zwiedzanie, kąpiele w morzu, integracje, biesiadowanie i oczywiście doskonalenie swoich umiejętności żeglarskich pod okiem doświadczonych Skipperów z Sharksa.

Trasa rejsu – zawsze zależna od warunków atmosferycznych

W tym roku mamy w planach podzielić się na dwie mniejsze flotylle. Spragnieni morskich przygód i żeglarskich emocji popłyną na południe w kierunku Cyklad, a nastawieni bardziej na chillout i spokojne żeglowanie zostaną by eksplorować Zatokę Sarońską i jej urokliwe porty.

Zatoka Sarońska wraz z wyspą Hydra
Archipelag Cyklad

Cena:

  • 499 Euro : czarter jachtu, realizacja programu, opieka Skippera;
  • 70 Euro: zrzutka na kasę jachtową, paliwo, jedzenie, opłaty portowe itp. (w zależności od potrzeb i decyzji załogi), zbiera i rozlicza II oficer wybrany przez Skippera spośród członków załogi;
  • 30 Euro: sprzątanie końcowe i klimatyczne, płatne u Skippera w momencie zaokrętowania;
  • 60 Euro: bezzwrotne ubezpieczenie kaucji , lub 300 Euro kaucja zwrotna (decyzje na temat depozytu należy podjąć solidarnie całą załogą) płatne u Skippera w momencie zaokrętowania;

Cena zawiera:

  • Zakwaterowanie – noclegi w kabinach jachtów – każdy ma do dyspozycji koję z materacem, kocem i pościelą. Zalecamy jednak własny śpiwór.
  • Wyżywienie – przygotowuje załoga pod opieką sternika-skippera z produktów zakupionych przez uczestników z kasy okrętowej. Na każdym jachcie jest segment kuchenny – kambuz wyposażony w piec gazowy, lodówkę, naczynia, garnki, patelnie itd. (na lądzie w restauracji syty obiad z napojem 10-15 Euro/osoba!)
  • Ubezpieczenie – NW,
  • Kadra – wykwalifikowany Skipper na każdym jachcie.
  • Realizację rejsu i programu – w zależności od warunków pogodowych.
  • Uwaga – oprócz stażu morskiego istnieje możliwość zdobycia stopni żeglarskich PZŻ oraz ISSA.

Dojazd:

Do Aten musicie dostać się sami, ale pomagamy w zakupie najlepszych i najtańszych biletów lotniczych.

Warto rozważyć także przylot/wlot do/z Aten 1-2 dni wcześniej/później i pozwiedzać miasto (posiadamy informacje na temat sprawdzonych miejsc noclegowych) tak ze względów turystycznych jak i z uwagi na niejednokrotnie tańsze połączenia lotnicze (w innych dniach tygodnia).

Rejs zaczynamy i kończymy w marinie Alimou (Kalamaki) w Atenach. Z lotniska ateńskiego do mariny można dojechać autobusem X96. Koszt biletu to 5 euro, lub taxi 50-70 euro.

Zakwaterowanie na jachcie mamy od soboty (7/10/2023r.) od godziny 1700 do soboty (14/10/2023r.) do godziny 0900.

CZY ISTNIEJĄ JAKIEŚ UKRYTE WYDATKI?

NIE! Gwarantujemy, że nie zostaniecie niemile zaskoczeni.

Wszystkie ceny uzależnione są od typu jachtu i długości wynajmu. Niezależne od ilości osób w załodze. Ubezpieczenie jachtu i wszelkiego typu podatki są już wliczone w podane ceny.

Dodatkowym kosztem jest jedynie płatna usługa sprzątania jachtu i jest ona obligatoryjna i ujęta w zestawieniu kosztów.

CO ZABRAĆ W REJS?

Niewiele…

Każdy jacht jest wyposażony we wszelkiego typu sprzęt. Jedyne, co powinniście zabrać to ręczniki kąpielowe i na plażę, płetwy, maski, rurki i krem do opalania, Nie zaszkodzi też sportowe ubranie na wiatr i czapka, kapelusz na słońce.

Zalecane jest, aby rzeczy pakowane były w torby z materiału, a nie walizki, bowiem łatwiej będzie je schować na jachcie.

Nie zapomnijcie o nieprzemakalnej kurtce.

KONTAKT – ZGŁOSZENIA

Aby zarezerwować miejsce na rejsie należy zapisać się przez nasz formularz zgłoszeniowy i wpłacić zaliczkę w wysokości 300 Euro (w PLN, przeliczone po kursie śrdenim NBP) tytułem „Szkoleniowy rejs Grecja” + imię i nazwisko na konto:

Sharks Sp. z o.o.13 1020 5226 0000 6902 0295 5284 .

Przyjmujemy też gotówkę w Euro i przelewy w w Euro na konto walutowe.

  

Zapraszamy!