Szkoleniowy rejs morski flotyllą 5-12 X 2019

wpis w: Kursy i szkolenia | 0

Opis imprezy

W końcu specjalnie dla Was, przedstawiamy długo oczekiwaną ofertę rejsu flotyllą na jesień 2019 roku!

Zapraszamy wszystkich żądnych morskich przygód i dobrej zabawy na jesienny rejs po mitycznych wodach greckich…

W tym roku mamy dla Was nowość! Ze względu na zróżnicowane aspiracje stałych bywalców naszych rejsów tym razem możecie wybrać czy zostajecie na Zatoce Sarońskiej, czy chcecie pożeglować na Cyklady. Jeśli Posejdon będzie łaskaw mamy zamiar podzielić się na dwie mniejsze flotylle, które pożeglują w różnych kierunkach, tak żeby wspólnie spotkać się w ostatnią noc w Atenach i biesiadować wśród legend i bajd 🙂

Rejs zaczynamy i kończymy w marinie Alimou (Kalamaki) w Atenach. Z lotniska ateńskiego do mariny można dojechać autobusem X96. Koszt biletu to 5 euro.

Zatoka Sarońska to bardzo atrakcyjny akwen położony w pobliżu Aten. Jest osłonięty od silnych wiatrów, oferuje wspaniałe krajobrazy i urozmaiconą, bezpieczną żeglugę. Na szlaku żeglarskiej wędrówki znajdują się m.in. antyczne zabytki Epidavros, gwarne i kolorowe Poros, Hydra i piękna rybacka wioska Vathy.

Cyklady to piękny archipelag otoczony kapryśnymi wodami. Akwen zdecydowanie trudniejszy od Zatoki Sarońskiej, ale równie urokliwy. Osoby chcące więcej pożeglować i sprawdzić się w warunkach half and half 🙂 nie zawiodą się obierając Cyklady za cel swojej podróży.

Podczas rejsu do dyspozycji będą luksusowe jachty, powyżej 44 stóp długości. Przez 7 dni będą naszymi domami i jednocześnie środkiem lokomocji. Będziemy na nich żeglować, spać, jeść i gotować. Żeglując po Zatoce Sarońskiej codziennie będziemy odkrywali nowe wyspy i porty. Planujemy rejs na 5-6 a nawet 7 jachtach flotylli Sharks. Razem odwiedzimy te same porty, co wiąże się z masą imprez integracyjnych. Jesteśmy na wakacjach więc śpimy w portach, ewentualnie w zatoczkach. W ciągu dnia pokonujemy ok. 15-25 MM (4-6 h żeglugi) w zależności od trasy i warunków atmosferycznych. Reszta czasu pozostaje na zwiedzanie, kąpiele w morzu, integracje, biesiadowanie i oczywiście doskonalenie swoich umiejętności żeglarskich pod okiem doświadczonych skipperów z Sharks.

Cena 370 Euro: czarter jachtu + realizacja programu + opieka skipper’a

+ 70 Euro: zrzutka na kasę jachtową, paliwo, jedzenie, opłaty portowe itp. (w zależności od potrzeb i decyzji załogi)

+ 20 Euro: sprzątanie końcowe

+ 250 Euro: kaucja zwrotna, zwracana po zakończeniu rejsu ( ok. 2000-2500 Euro na jacht), lub bezzwrotne ubezpieczenie kaucji 60 Euro

Dojazd

Do Aten musicie dostać się sami, ale pomagamy w zakupie najlepszych i najtańszych biletów lotniczych.

Przykładowe połączenia lotnicze do Aten:

Warto rozważyć także przylot/wlot do/z Aten 1-2 dni wcześniej/później i pozwiedzać miasto (posiadamy informacje na temat sprawdzonych miejsc noclegowych) tak ze względów turystycznych jak i z uwagi na niejednokrotnie tańsze połączenia lotnicze (w innych dniach tygodnia).

Istnieje także możliwość dojazdu z Polski do Aten autobusem http://www.voyager.pl .

Trasa rejsu zawsze zależna jest od warunków atmosferycznych.

W tym roku mamy w planach podzielić się na dwie mniejsze flotylle. Spragnieni morskich przygód i żeglarskich emocji popłyną na południe w kierunku Cyklad, a nastawieni bardziej na chillout i spokojne żeglowanie zostaną by eksplorować Zatokę Sarońską i jej urokliwe porty.

Przykładowe trasy:

Zatoka Sarońska

Cyklady

CO ZABRAĆ W REJS?

Niewiele. Każdy jacht jest wyposażony we wszelkiego typu sprzęt. Jedyne, co powinniście zabrać to ręczniki kąpielowe i na plażę, płetwy, maski, rurki i krem do opalania, Nie zaszkodzi też sportowe ubranie na wiatr i czapka, CD z muzyką i kapelusz na słońce. Zalecane jest, aby rzeczy pakowane były w torby z materiału, a nie walizki, bowiem łatwiej będzie je schować na jachcie. Nie zapomnijcie o nieprzemakalnej kurtce.

CENA ZAWIERA:

Zakwaterowanie – noclegi w kabinach jachtów – każdy ma do dyspozycji koję z materacem, kocem i pościelą. Zalecamy jednak własny śpiwór.

Wyżywienie – przygotowuje załoga pod opieką sternika-skippera z produktów zakupionych przez uczestników z kasy okrętowej. Na każdym jachcie jest segment kuchenny – kambuz wyposażony w piec gazowy, lodówkę, naczynia, garnki, patelnie itd. (na lądzie w restauracji syty obiad z napojem 5-9 Euro/osoba!)

Ubezpieczenie – NW,

Kadra – wykwalifikowany skipper na każdym jachcie.

Realizację rejsu i programu – w zależności od warunków pogodowych.

Uwaga – oprócz stażu morskiego istnieje możliwość zdobycia stopni żeglarskich PZŻ oraz ISSA.

CZY ISTNIEJĄ JAKIEŚ UKRYTE WYDATKI?

NIE! Gwarantujemy, że nie zostaniecie niemile zaskoczeni. Wszystkie ceny uzależnione są od typu jachtu i długości wynajmu. Niezależne od ilości osób w załodze. Ubezpieczenie jachtu i wszelkiego typu podatki są już wliczone w podane ceny. Dodatkowym kosztem jest jedynie płatna usługa sprzątania jachtu i jest ona obligatoryjna (ok. 15 Euro/osoba).

KONTAKT – ZGŁOSZENIA

Zachęcamy wszystkich do zapisywania się online przez nasz formularz zgłoszeniowy

Aby zarezerwować miejsce na rejsie należy zapisać się przez nasz formularz zgłoszeniowy i wpłacić zaliczkę w wysokości 250 Euro (w PLN, przeliczone po kursie śrdenim NBP) tytułem „Szkoleniowy rejs Grecja” + imię i nazwisko na konto: Sharks Sp. z o.o.13 1020 5226 0000 6902 0295 5284

Sharks Sp. z o.o. Centrum Sportów Wodnych,

ul. Wrocławska 11, 55-095 Mirków,

e-mail: biuro@sharks.pl, www.sharks.pl

osoba prowadząca imprezę:

Piotr Piwowarczyk tel. 691-659-086

Przykładowa zabudowa jachtu pod pokładem:

ZAPRASZAMY!