Greckie Cyklady X 2017

| 0

Szkoleniowy rejs morski flotyllą 7-14 X 2017

 

grecja cykady

Opis imprezy

Zapraszamy wszystkich żądnych morskich przygód i dobrej zabawy na jesienny rejs po GRECKICH CYKLADACH.

Cyklady to archipelag wysp greckich otoczony wodami morza Egejskiego, Kreteńskiego i Miretejskiego. Archipelag powstał wskutek zapadnięcia się w czwartorzędzie części krystalicznego masywu zwanego egejskim. W układzie wysp dostrzec można przedłużenie stałego lądu. Akwen doskonale nadaje się do uprawiania jachtingu. Blisko siebie położone wyspy znajdujące się jednak na otwartym morzu sprawiają że żegluga jest szybka i nie pozbawiona emocji. W trakcie rejsu będzie można doskonalić swoje umiejętności nawigacyjne w dyszach pomiędzy wyspami, które na pewno dostarczą solidną dawkę adrenaliny. Zasięg jachtu w dziennej żegludze również jest tu dużo większy niż na innych akwenach oczywiście przy założeniu że odpowiednio zaplanujemy trasę. W południowej części archipelagu szereg wysp pochodzenia wulkanicznego (m.in. Milos, Santoryn, Nisiros i Kos).

Rejs zaczynamy z mariny Alimou (Kalamaki) w Atenach. Z lotniska ateńskiego do mariny można dojechać autobusem X96. Koszt biletu to 5 euro

Poniżej film z 2015 roku.

Jak zwykle pływamy na komfortowych jachtach: Bavaria, Jeanneau i Beneteau oczywiście nie krótszych niż 42 stopy.

Wyposażenie jachtu:

 • pełne wyposażenie „hotelowe” i kuchenne
 • elektryczna winda kotwiczna
 • rolowane żagle
 • nawigacja GPS z ploterem
 • sprzęt audio
 • ponton z silnikiem

Jachty przez 7 dni będą naszymi domami i jednocześnie środkiem lokomocji. Żeglując po Cykladach codziennie będziemy odkrywali nowe wyspy i porty. Planujemy rejs na 7-8 a nawet 9 jachtów flotylli Sharks. Razem będziemy odwiedzali te same porty, co wiąże się z masą imprez integracyjnych. Jesteśmy na wakacjach więc śpimy w portach, ewentualnie w zatoczkach. W ciągu dnia pokonujemy ok. 30-40 MM (4-6 h żeglugi) w zależności od trasy i warunków atmosferycznych. Reszta czasu pozostaje na zwiedzanie, kąpiele w morzu, integracje, biesiadowanie i oczywiście doskonalenie swoich umiejętności żeglarskich pod okiem doświadczonych skiperów z Sharks.

cykady2

Cena 350 Euro: czarter jachtu + realizacja programu szkoleniowego + opieka skipper’a

+ 70 Euro: zrzutka na kasę jachtową, paliwo, jedzenie, opłaty portowe itp. (w zależności od potrzeb i decyzji załogi)
+ 18 Euro: sprzątanie końcowe, ręczniki, pościel
+ 280 Euro: kaucja zwrotna, zwracana po zakończeniu rejsu ( 2500 Euro na jacht), lub 50-60 Euro bezzwrotne ubezpieczenie kaucji

TRASA REJSU

Zawsze zależna jest od warunków atmosferycznych.

Przykładowe porty na naszej trasie:

 1. Sounjon
 2. Serifos
 3. Mykonos
 4. Ermoupolis
 5. Kythnos

mapka cyklady xxx (2)

DOJAZD

Do Aten musicie dostać się sami, ale pomagamy w zakupie najlepszych i najtańszych biletów lotniczych.

Przykładowe połączenia lotnicze do Aten:

 • Aegean Airlines, Praga-Ateny, Warszawa-Ateny, www.aegeanair.com
 • Easy Jets, Berlin-Ateny, www.easyjet.com
 • Lufthansa, Wrocław-Monachium-Ateny, www.lufthansa.com
 • Ryanair, Warszawa – Ateny , http://www.ryanair.com/

Warto rozważyć także przylot/wlot do/z Aten 1-2 dni wcześniej/później i pozwiedzać miasto (posiadamy informacje na temat sprawdzonych miejsc noclegowych) tak ze względów turystycznych jak i z uwagi na niejednokrotnie tańsze połączenia lotnicze (w innych dniach tygodnia).

CO ZABRAĆ W REJS

Jacht jest wyposażony we wszelkiego typu sprzęt. Jedyne, co powinniście zabrać to ręczniki kąpielowe i na plażę, płetwy, maski, rurki i krem do opalania, CD z muzyką i kapelusz na słońce. Zalecane jest, aby rzeczy pakowane były w torby z materiału, a nie walizki, bowiem łatwiej będzie je schować na jachcie. Nie zapomnijcie o nieprzemakalnej kurtce.

CENA ZAWIERA:

Zakwaterowanie – noclegi w kabinach jachtów – każdy ma do dyspozycji koję z materacem, kocem i pościelą. Zalecamy jednak własny śpiwór.
Wyżywienie – przygotowuje załoga pod opieką sternika-skippera z produktów zakupionych przez uczestników z kasy okrętowej. Na każdym jachcie jest segment kuchenny – kambuz wyposażony w piec gazowy, lodówkę, naczynia, garnki, patelnie itd. (na lądzie w restauracji syty obiad z napojem 5-9 Euro/osoba!)
Ubezpieczenie – NW,
Kadra – wykwalifikowany skipper na każdym jachcie.
Realizację rejsu i programu szkoleniowego – w zależności od warunków pogodowych.
Uwaga – oprócz stażu morskiego istnieje możliwość zdobycia stopni żeglarskich PZŻ oraz ISSA.

Zdjęcie użytkownika Yacht Club Sharks - Sharks.PL.

CZY ISTNIEJĄ JAKIEŚ UKRYTE WYDATKI?

NIE! Gwarantujemy, że nie zostaniecie niemile zaskoczeni. Wszystkie ceny uzależnione są od typu jachtu i długości wynajmu. Niezależne od ilości osób w załodze. Ubezpieczenie jachtu i wszelkiego typu podatki są już wliczone w podane ceny. Dodatkowym kosztem jest jedynie płatna usługa sprzątania jachtu i jest ona obligatoryjna (ok. 15 Euro/osoba).

KONTAKT – ZGŁOSZENIA

Zachęcamy wszystkich do zapisywania się online przez nasz formularz zgłoszeniowy

Aby zarezerwować miejsce na rejsie należy zapisać się przez nasz formularz zgłoszeniowy i wpłacić zaliczkę w wysokości 200 Euro (w PLN, przeliczone po średnim kursie  NBP) tytułem „Rejs szkoleniowy greckie Cyklady” + imię i nazwisko na konto: Sharks Sp. z o.o.13 1020 5226 0000 6902 0295 5284 lub w gotówce

Sharks Sp. z o.o. Centrum Sportów Wodnych,
ul. Wrocławska 11, 55-095 Mirków,
e-mail: biuro@sharks.pl, www.sharks.pl

osoby prowadzące imprezę:
kapitan Piotr Piwowarczyk tel. 691-659-086
kapitan Jacek Kałużyński tel. 666-049-489

28
Przykładowa zabudowa jachtu Bavaria 49